Natiahnuť dlaň a chytiť si Vysoké Tatry

Skontrolujeme motorku, zapíname zipsy na kožených bundách a berieme vietor do vlasov… Dnes naše dovolenkovanie pokračuje do obce Osturňa.

Ubytovaní sme v malej dedinke Jezersko. Táto obec je 2km od hlavnej cesty medzi Červeným Kláštorom a Spišskou Belou.

Na motorke sme už prešli územím Zemplína, Šariša, Spiša a dnes sme na Zamagurí. Odbočuje z hlavnej cesty smer Frankova a Osturňa. Naša vlasť je nádherná, ponúka toľko možnosti a miest, ktoré postupne chceme spoznavať.

Dávam si štít na prilbe hore a rozťahujem ruky nad hlavou.

Jazda na motorke a k tomu v takomto nádhernom prostredí, kde dýchate čerstvý vzduch, vietor vám fúka do tváre a Vy nechávate všetky starosti a problémy unášať vetrom preč. Je to relax, oddych a skutočná dovolenka.

Vchádzame do obce Osturńa. Je to obec dlhá 9 km s drevenými domami, ktorá bola vyhlásená za kultúrno – pamiatkovú oblasť. Prinášam vám trochu dlhšie video, oplatí sa ho pozrieť celé. Pozrite si video z jazdy po Osturni a aké nádherné drevenice sa tam nachádzajú a ako sa o nich majitelia starajú.

Stretávame tu ľudí z rôznych končín. Pýtame sa na cestu do Poľska a zisťujeme, že z Osturni je urobená nová cesta smerom na Lapszanku a na Niedzicu a tak sa vieme dostať cez kopce do Červeného Kláštora. Informácie o tejto ceste nás potešili a ako dobrodruhovia si toto nemôžeme nechať ujsť.

osturna-pohlad-tatry

 Natiahnuť dlaň a chytiť si Vysoké Tatry.

Počas jazdy vysoko v horách nám Tatry ležia na dosah ruky, len natiahnuť dlaň a dotknúť sa ich. Dostávame sa na kopce nad Osturňou a prechádzame medzi stromami slovensko – poľskú hranicu.  Opúšťame kopce a vchádzame do doliny. Trasa je dlhá cca 30km a my v pozadí vidíme Tri Koruny nad Dunajcom.

dsc00115

Zastavujeme pri Dunajci a dávame si v najbližšej reštaurácií obed. Pobyt v Červenom Kláštore a o splavovaní Dunajca sa dočítate v novom článku už čoskoro.

Otázka pre Vás: Viete akú dľžku má obec Osturňa?
a/ 5km    b/ 7km   c/ 9km

Radi cestujete a spoznávate krásy nášho Slovenska?

Stiahnite si Zdarma e-knihu

Spoznajte 3 miesta v najvýchodnejšom cípe Slovenska

Malý turistický sprievodca  lokalitou „RUSNÁKY“. Chodím tu relaxovať, oddychovať a inšpirovať sa pre svoju tvorbu. Spoznajte východ východu, spoznajte miesta, kde „ZAČÍNA NAŠE SLOVENSKO.

hardcoverjacket_747x1076 (1)

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Zásady zpracovánia osobných údajov