Vítali nás hradní páni

„Pohraničný hrad, postavený v roku 1301-1308 chránil obchodné cesty do Poľska“ sú informácie o hrade v Starej Ľubovni.

Opúšťame Obchod na korze v meste Sabinov a pokračujeme v našej dovolenkovej ceste. Zo Sabinova ideme smer hrad v Starej Ľubovni. Míňame obec Kamenica.

Práve sa nachádzame na Spišsko – šarišskom medzihorí a nám sa objavujú kamenné útvary.

bradlove-pasmo

Sú to bradlové pásma. Najpôsobivejší je kamenický hradný vrch, na ktorom sa rozprestierajú rozvaliny dávneho stredovekého strážneho hradu. Predná a Zadná skala, Sokolia skala a Spiaci obor sú mená skál, ktoré dostali od tunajších ľudí.

Zastavujeme na chvíľu a pozorujeme tieto krásy. Pracujem s farbami pri tvorbe svojich obrazov a ja pri toľkej kráse si sadnem na lúku a pozorujem farby okolo nás. Na parkovisku je prameň, osviežujeme sa a nasadáme na našu motorečku a pokračujeme v ceste.

Po niekoľkých kilometroch sa nám objavuje panoráma s Ľubovnianskym hradom. Je zaujímavé sedieť na motorke v plnej rýchlosti fotiť a natáčať kamerou. Vchádzame do Starej Ľubovne. Tankujeme a pýtame sa na cestu k hradu.

hrad

Ako nám cesta ubiehala, ako nás vítali hradní páni a aký skanzen sa nachádza pod Ľubovnianskym hradom si pozrite video, ktoré som spracovala z našich ciest.

Užili sme si tento deň. Ráno sme vyrazili z Dargova smer Prešov, Sabinov a teraz sme už v Starej Ľubovni.

Oddychujem od práce a tvorením trochu inak.

Otázka pre Vás:  Viete na akej lokalite sa nachádza Stará Ľubovňa?
a/ Zemplín   b/ Šariš   c/Spiš

Pokračovanie z našej dovolenkovej cesty na motorke sa dozviete v ďalšom článku už čoskoro.

Radi cestujete a spoznávate krásy nášho Slovenska?

Stiahnite si e-knihu Zdarma

Spoznajte 3 miesta v najvýchodnejšom cípe Slovenska

Malý turistický sprievodca  lokalitou „RUSNÁKY“. Chodím tu relaxovať, oddychovať a inšpirovať sa pre svoju tvorbu. Spoznajte východ východu, spoznajte miesta, kde „ZAČÍNA NAŠE SLOVENSKO.

hardcoverjacket_747x1076 (1)

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Zásady zpracovánia osobných údajov