Obchod na korze v Sabinove

Čas dovoleniek bol v plnom prúde. Minulý rok sme neuskutočnili dovolenku pre pracovné povinnosti. Cítila som sa veľmi unavená, sadla som si do svojho veľkého kresla a od únavy som zaspala.

Prisnil sa mi sen o krásnom pobyte v horách. Zobudila som sa a doma sme sa rozhodli, že tento rok nám žiadne pracovné povinnosti nezabránia absolvovať dovolenku.

Bolo rozhodnuté. Všetku robotu sme nechali tak, zbalili sa a vyrazili na druhý deň na našej motorečke za oddychom a relaxom.  Išli sme len tak do neznáma. Vyrazili sme smer Prešov a mne sa začala postupne po ceste vytvárať celá cesta našej dovolenky. Z Prešova sme vyrazili do mesta Sabinov.

Sabinov je historické mesto a preslávené najmä natáčaním filmu Obchod na korze.

20160818_101927

Pri svojich pracovných cestách som cez Sabinov len rýchlo prefrčala a teraz bol konečne dôvod sa zastaviť a len tak sa popozerať.

Kamera moja kamarátka ide s nami a ja vám prinášam okružnú jazdu po námestí a dôležité informácie, ktoré mi na kameru bola ochotná poskytnúť pani Ivana v informačnom centre Sabinova.

V neďalekej cukrárni sme si dali výbornú zmrzlinu a my sa lúčime s mestom Sabinov. Sadáme na motorku  a „berieme vietor do vlasov” ako vraví môj Ivan.

Otázka pre vás: ,,Aké ocenenie získal film Obchod na korze?”

a/ zlatú medailu     b/ Oscara     c/čestné uznanie mesta Sabinov

Pokračovanie o našej dovolenke smer Stará Ľubovňa už čoskoro v novom článku.

Ak radi cestujete a spoznávate nové miesta_

Stiahnite si e-knihu Zdarma

Spoznajte 3 miesta v najvýchodnejšom cípe Slovenska

Malý turistický sprievodca  lokalitou „RUSNÁKY”. Chodím tu relaxovať, oddychovať a inšpirovať sa pre svoju tvorbu. Spoznajte východ východu, spoznajte miesta, kde „ZAČÍNA NAŠE SLOVENSKO.

hardcoverjacket_747x1076 (1)

Jana Bakičová
Dnes sa mám ráda a milujem život. Moj pribeh čitajte tu>>
Som žena záľub. Môj vek 50 plus mi nie je prekážkou, pretože milujem život. Pomáham a inšpirujem ženy pochopiť, že i v tomto veku majú čo ponúknuť a žiť život podľa svojich predstáv.
Janka je autorkou . eBooku Spoznajte 3 miesta v najvýchodnejšom cípe Slovenska.
Učím tiež ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Zásady zpracovánia osobných údajov

  • tri-alova-1

  • Chcem e-knihu ZDARMA

    Návod, ako odkliatim troch slov ALE, NESKUTOČNE a STRAŠNE si viete zlepšiť svoju komunikáciu.

  • Spoznajte lokalitu RUSNAKY

    Chcete ísť na výlet a Vy neviete kam? NEVADÍ! Začnite svoje hobby cestovaním a spoznajte miesta i v najvýchodnejšom cípe Slovenska?

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • AKADÉMIA TRETIEHO VEKU ZDARMA