Ako sa vieme vrátiť do minulosti

Vkladám kľúč do zámku. Rukou stláčam kľučku a otváram vráta garáže. Vo vnútri stojí náš staručký veterán. Prišiel čas ho prevetrať.

S partnerom sa venujeme veteránizmu skoro päť rokov. Je to úžasne hobby. Deti nám odišli z domu a majú svoje vlastné rodiny. Ostali sme sami. Našli sme si spoločne hobby a tak cez víkendy máme čas aj na výlety.

Jazdu historickým autom si stále viac a viac vychutnávame. Naše auto tohto roku oslavuje pekných 48 rokov. Nemá žiadne posilňovače, ABS, päťstupňovú prevodovku….

Má čaro života z nášho detstva, spomienok na rodičov a starých rodičov, ktorí tieto autá vlastnili.

Od jari do jesene sa konajú rôzne veteránske zrazy, na ktorých sa s našim Moskvičom 408 zúčastňujeme. Takto to bolo aj začiatkom júna, kedy sa konal Šarišský – podkarpatský okruh veteránov 2016. Po prihlásení a registrácii nás čaká bohatý program. Celý zraz začína špacírkou po meste Prešov.

Pokračujeme do Bardejovských kúpeľov, kde spíme a večer máme krátke posedenie pri hudbe.

Druhý deň nás čaká jazda v dĺžke skoro 300km. Konajú sa skúšky zručnosti, spôsobilosti, rýchlosti …. Počas jazdy navštívime aj historické miesta. Tentokrát sme boli v Múzeu nafty a plynu v Bobrce /Poľsko/.

Celú jazdu sme ukončili parkovaním áut v obchodnom centre Milénium v Rzeszówe.

Slávnostná večera a vyhodnotenie nás čaka v hoteli Hilton. Prežili sme s priateľmi krásne tri dni a potešili mnoho ľudí, ktorí sa prišli pozrieť na naše historické vozidla a motorky.

A ako to je s vami? Máte svoje hobby? Ak, áno teším sa s vami.

Štítky:
Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk
Komentáre
  1. Zuzana Potančoková píše:

    Keď som Janku prvýkrát videla, v prvom ročníku ( U3V) dívala som sa na ňu ako škôlkárka, od spodu hore, pretože je veľmi vysoká. A keď zavelila v študovni tak to stíchlo , že bolo počuť bzučať muchu. Teraz, keď ju poznávam ako autorku , som rada, že mám takú kamarádku. Máme v škole prázdniny, ale prihlásili sme sa do kurzu „tréning mozgu“ a je to úžasné. Stretneme sa v bufete na kávu hneď ráno, Po skončení ideme na obed a tam posedíme , rozoberieme všetko možné i nemožné a je nám pri tom veselo. Píš Janka ďalej je to fajn, držím ti palce. No a teším sa na september to budeme už tretiačky Zuzka (zlatá)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Zásady zpracovánia osobných údajov