Cítim, že /ne/žijem svoj život.

My ženy máme svoje plány. Sú to plány reálne a niekedy len tak, snívame. Realita však je práca, deti, rodina, partner a stále to isté dookola. Život plynie ako voda a keď sa pozrieme do zrkadla, stojí tam tá istá žena, len viac životom oplieskaná, bohatšia o životné skúsenosti, viac vrások okolo očí a vlasy už dávno stratili svoju pôvodnú farbu.

Ste vo veku ženy 50plus? Kladiete si často otázku: „Kde som to dotiahla v tom svojom živote?“ Staráte sa o domácnosť, donekonečna upratujete, od rána do večera ste v robote, deti po vás stále niečo chcú? Čo je to? Začala som hľadať odpoveď.

Bol rok 2015. Uvarila som si kávu, sadla do kresla, pustila som si svoju obľúbenú country hudbu a zatvorila oči. Prečo, je to tak? Rekapitulujem svoj život a v tom mi došlo. Veď, ja to tak nechcem!

STOP! CHCEM ZMENU!

Prichádzajú nové myšlienky, nové predstavy. V tom si spomeniem na miesta, ktoré už dlhší čas plánujem navštíviť. Spomínam aj na termálne kúpalisko, kde mi bolo veľmi dobré. Svoje kamarátky som nevidela večnosť. „Sú to ešte moje kamarátky?”, kladiem si otázku.

DOSŤ!

S hrôzou zisťujem, že žijem život iných a nie život, ktorý chcem ja. Vstávam z kresla. Och, čo to! Veď, to nie som ja! Beriem do ruky telefón a volám svojej kaderníčke i kozmetičke. Je to moja prvá zmena, zmena žiť aj svoj život.

ÁNO. Už sa nechcem vrátiť späť. Beriem si papier a tužku, píšem všetko, čo chcem urobiť pre zmenu vo svojom živote.

20160228_101453

Moje motto:
PRIJÍMAJ SA, AKCEPTUJ SEBA SAMÉHO!
ZDOLÁVAJ PREKÁŽKY!
ŽI TERAZ A TU!

Je rok 2016. Moje plány sa stali realitou. Na tento rok mám väčšie plány.

20160228_110913

A na koniec ešte dodávam, že je potrebné sa odmeniť za to , že sa rozhodnete vo svojom živote niečo zmeniť a že sa nevzdáte a idete za svojím cieľom.

Tak, ako milé ženičky 50plus? Pridáte sa? Sledujte blog zena50plus.sk alebo Facebook a píšte aké máte skúsenosti zo svojho života.

S úctou Jana

Štítky:
Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk
Komentáre
  1. Spätné upozornenie: Ako Zuzka dobíjala kredit

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Zásady zpracovánia osobných údajov