Šťastena stála pri nás

V sobotu v noci sme sa presúvali naším staručkým Moskvičom 408 z roku 1968 na ubytovanie a Ivan, môj mužíček zistil, že nám na aute nefungujú brzdy. Zastavil, otvoril kapotu a zistil, že nám vytiekla brzdová kvapalina.

Nie som žiadna znalkyňa do motorovej časti áut, no jedno viem, že bez tejto tekutiny je riziko pokračovať v jazde. Náhradné veci ako olej, vodu a tiež brzdovú kvapalinu nosíme vždy v rezerve.  Doliali sme brzdovú kvapalinu a zistili, že nám praskla nádržka a kvapalina nám vyteká na motor.

Čo teraz? Ako odstrániť túto chybu? Kde budeme môcť zalepiť nádržku, aby sme  šťastne došli domov?

V tom čase sme sa zúčastnili 3.ročníka Spišského veteránskeho zrazu v obci Šuňava. Bolo neskoro v noci a Ivan sa rozhodol hneď konať. Pomoc našiel u pána Jána Fridmana. Pri oprave auta som zistila, že je i predseda Dobrovoľného zboru hasičov v obci Šuňava.

Ako pán Ján s chuťou rozpráva nielen o svojom hobby si pozrite vo videu.

Prasklinu na nádržke sme zalepili a naliali brzdovú kvapalinu, šikovné ruky pána Jána nám pomohli a vyriešili nepríjemnú situáciu, ktorá vznikla na našom Moskviči.

Šťastne sme došli domov a ja som rada, že medzi nami sú takýto ľudia ako je pán Ján Fridman. Na konci videa sú slová, za ktoré mu posielam VEĽKÉ ĎAKUJEM.

…prvotná myšlienka hasičstva je pomáhať ľudom, ktorí sú v núdzi, v nebezpečenstve a v ohrození života živelnými katastrofami a požiarmi…

  A čo majú spoločné obec Šuňava a mestá Spišská Belá, Levoča a Spišská Nová ves?

Organizátori 3.ročníka Spišského veteránskeho zrazu nám naplánovali trasu dlhú 165 km cez územia krásneho Spiša. Prinášam vám krátky zostrih z cesty a ako sme sa  bavili i s velikánskymi obrami v Spišskej Novej Vsi.

Ak vás zaujímajú miesta na východe Slovenska, stiahnite si zdarma e-knihu Spoznajte 3 miesta v najvýchodnejšom cípe Slovenska . Malý turistický sprievodca  lokalitou „RUSNÁKY“. Chodím tu relaxovať, oddychovať a inšpirovať sa pre svoju tvorbu. Spoznajte východ východu, spoznajte miesta, kde „ZAČÍNA NAŠE SLOVENSKO.

hardcoverjacket_747x1076 (1)

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Zásady zpracovánia osobných údajov