Desaťročné dievčatko Vikinka mi pripomenula detstvo

Pred štyridsiatimi rokmi som bola na prázdninách u babičky v Šípkovom. Mála dedinka skrytá v údolí, je to pár kilometrov od mestá Vrbové. Cestovala som vlakom a cesta s troma prestupmi mi trvala viac ako 12 hodinách, aby som došla do cieľa.

Husi, kačky, sliepky a prasiatko v chlieve to boli moje prázdniny. Ráno nachovať drobisk a po tom poď ho do kurníka vybrať vajcia.

Na dvore sme si spravili bunker, do vnútra sme dali seno a boli sme veľmi spokojní. Babička zavolala na obed a po obede až do neskorého večera sme behali po humne či po lese.

Prečo to píšem?

Minulú nedeľu som sa ocitla na akcií Výstava veteránskych áut v obci Trhovište. Je to obec na pol ceste medzi mestami Sečovce a Michalovce.

Súčasťou tejto akcie bola aj burza drobnochovateľov domácich zvierat. Pri natáčaní videa som stretla i dievčatko Vikinku. Vikinka asi 10 ročné dievčatko, ktoré rozprávalo o tom, ako sa spolu s ockom stará o ich zajačiky.

Pri rozhovore s Vikinkou sa mi vynorili moje spomienky na detstvo. Spomienky u babičky a na voľnosť v prírode, čo nám ponúkla daná dedina. Ubehlo od vtedy veľa času a pretieklo veľa vody. Dnes som sama babička a ja viem, že nabudúce vezmem vnuka na burzu alebo na výstavu domácich zvierat.

To, čo bolo pre nás skôr narodených bežné, je pre naše deti z mesta dosť neznáma.

 

Radi cestujete a chcete spoznať 3 miesta v najvýchodnejšom cípe Slovenka?

hardcoverjacket_747x1076 (1)

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Zásady zpracovánia osobných údajov