Tri Koruny nad Dunajcom

V diaľke sa nám objavujú Tri Koruny. Čo to hovorím?  Nie sú to žiadne koruny na platenie v obchode, sú to štíty stojace nad riekou Dunajec. Pokračujeme v jazde z Osturni cez Lapszanku a prechádzame popri jazere Niedzica.

dsc00115

Prekročili sme poľsko – slovenskú hranicu a pokračujeme našu cestu do Červeného Kláštora. Blížime sa k prvému stanovisku, kde môžete nastúpiť na plť a splaviť rieku Dunajec. Bola som rozhodnutá, že to teraz konečne uskutočním. Sme na dovolenke a zažijem niečo nové.

splavovanie

Prišli sme na stanovište Nokle a tam sme sa dozvedeli, že ďalšia plavba je až za tri  hodiny. To sme čakať nemohli, tak som vyspovedala odborníka na plte a na splavovanie a prinášam vám rozhovor.

Dovolenka sa nám blíži k záveru a nás zajtra čakajú pracovné povinnosti. Užili sme si tieto dni voľna. Obidvaja sme nabrali novej sily a energie. Jazdíme krížom krážom na motorke a som rada, že moja kamarátka KAMERA je vždy so mnou.

Záver

Našu dovolenku sme začali v Sabinove, kde sme si pozreli Obchod na korze, zo Šariša sme pokračovali na Spiš do Starej Ľubovne a tam sme si pozreli hrad v tomto meste. Malebnej dedinke Jezersko sme boli ubytovaní a odtiaľ sme uskutočnili cestu do Osturni a do Červeného Kláštora. Leto je za nami a nás čaká  ešte krásna jeseň.

Radi cestujete a spoznávate krásy Slovenska?

Stiahnite si Zdarma e-knihu

Spoznajte 3 miesta v najvýchodnejšom cípe Slovenska

Malý turistický sprievodca  lokalitou „RUSNÁKY“. Chodím tu relaxovať, oddychovať a inšpirovať sa pre svoju tvorbu. Spoznajte východ východu, spoznajte miesta, kde „ZAČÍNA NAŠE SLOVENSKO.

hardcoverjacket_747x1076 (1)

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Zásady zpracovánia osobných údajov