Ako sa venovali starí rodičia svojmu vnúčikovi Andrejkovi

Je leto. Rodičia pracujú a v škôlke majú dva mesiace prázdnin. Je to dosť dlhá doba, kam dať dieťa a vyriešiť to dlhé prázdninové obdobie. Aj tento rok strávil Andrejko, náš päť ročný vnúčik, prázdniny u nás na východe.

Pre takéto dieťa je potrebné pripraviť zaujímavý program. Andrejko sa veľmi tešil na tvorenie v mojom ateliéri. Venujem sa tvoreniu horúcim voskomAndrejko je v tejto technike dosť zručný. Vonku bolo prijemne, vybrali sme si stôl a on si žehličkoval voskami.

Pri práci sa dostaví i hlad. Andrejko má rád šišky a parené buchty, tak sme sa spolu pustili i do varenia. Po obede sa nevedel dočkať deda Ivana, kedy príde z práce. Dedo mu sľúbil, že budú spolu kosiť ozajstnou, veľkou, motorovou kosačkou. Ako sme spolu varili a ako sa kosilo, pozrite si vo videu.

Pár dni sme mali trochu horšie počasie. Nás však nič od tvorenia neodradí, zakúrili sme si v peci a pracovali.  Pre Andrejka som mala nachystané niečo nové. Tvorili sme si  farbami v pene. Je to jednoduchá technika, kde dieťa zaujmete i na niekoľko hodín. Andrejko má u mňa stále bohatý program, sama vediem Školu tvoreniakurzy k jednotlivým technikám.

Boli sme a ateliéri a Andrejko sa pekne hral, tvoril si pri mne enkaustickou žehličkou a ja som pracovala na novej kolekcií obrazov. Moju prácu skoro vždy zachytávam na kameru a večer pri spracovaní videá som niečo zistila. Čo? Pozrite si video, čo odhalila kamera.

Môj vnúčik je fiškál.

Blížil sa koniec Andrejkovho pobytu a my sme mali pre neho ešte jedno

VEĽKÉ PREKVAPENIE.

Rozhodli sme sa s partnerom, že je už dosť veľký a že ho vezmeme na jeho prvý veteránsky zraz historických vozidiel do Poľska.  Andrejko je cestovateľ a my sme mu chceli dať niečo, čo bude mať ako pamiatku na prázdniny u starých rodičov.

Pred rokmi sme kúpili malý bicykel a teraz prišiel čas ho poriadne prevetrať. Andrejkovi sa jazda na bicykli tak zapáčila, že sme ho nakoniec zobrali i na veteránsky zraz Partizán Open, ktorý začal vo Svidníku, pokračoval do obce Kremptná v Poľsku a ďalej sme sa presúvali historickými autami a motorkami do miest Bardejov a Giraltovce.

Andrejko nabitý zážitkami rozprával a rozprával rodičom celé hodiny, čo všetko ho starí rodičia počas jeho prázdninového pobytu naučili a čo všetko robil sám.

Andrejko Vám odporúča prečítať si e-knihu Spoznajte 3 miesta v najvýchodnejšom cípe Slovenska, kde Andrejko so starými rodičmi strávil prázdniny minulý rok.

hardcoverjacket_747x1076 (1)

 

 

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Zásady zpracovánia osobných údajov