Držať milión a potom skočiť z 5 poschodia…

Otváram auto a hádžem kufor s vecami na zadné sedlá. Prišiel deň, keď sa konečne osobne stretnem aj s ostatnými z kurzu Podníkaní z pláže.

Bol január 2015 a konečne som našla zmysel môjho nového smerovania v živote. Dlho som hľadala a hľadala ako vyriešiť to, čo sa stalo. Prísť o prácu, dostať skoro syndróm vyhorenia, ostať na úrade práce boli pre mňa riadnym pádom na kolená.

Po ceste mám vyzdvihnúť ešte dve baby v Liptovskom Mikuláši a Slávku na vlakovej stanici v Žiline. Cesta po diaľnici dobre ubieha a ja som po troch hodinách v Mikuláši.  Spolu cestujeme do obce Trojanovice na  t.z. Školu v prírode.

Večer nás čaká maturitný večierok a tak ukončujeme alebo lepšie povedané pokračujeme svoju cestu online podnikania.

dsc_0642

Čo sa vlastne stalo v januári 2015?

Stáňa Mrázková otvárala svoj online kurz Podnikáni z pláže a neskôr i Plážovú střední. Za rok sme dokázali postaviť svoje weby s tým, čo nás baví a v čom sme experti.

Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať  svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať  si tak zdravie a každodenný život.

Postavila som si web ohľadom enkaustiky – maľby horúcim voskom a začala písať články robiť videá ohľadom tejto výtvarnej techniky. Každý z nás mal svoje tempo a robili sme jednotlivé moduly ako komu vyhovovalo. A tu je ten pravý okamih, sme na Škole v prírodeosobne sa stretávame a motivujeme sa a vytvárame spoluprácu.

14344100_1299224853421122_3017377747452312166_n

Objímanie, nekonečné rozhovory a riešenie mnohých iných veci sa v piatok nieslo hlboko do noci. Mali sme pocit, že sa poznáme roky a nie len tak z virtuálneho sveta.

Držala som milión v rukách

Rozprávali sme sa  o prekážkach a cieľoch, ktoré máme  vo svojom podnikaní.  V tom Jirka vytiahol milión českých korún a my sme mali možnosť ich reálne držať v rukách a pochopiť, že je to len a len na nás, kam to dotiahneme.

20160910_103833

Rozložila som si peniaze po svojom tele a tri kusy som položila na hlavu. Chcela som zistiť, čo sa bude so mnou diať. Čo som zistila? Čo som cítila?

Peniaze ma vôbec neťažili, hlava a rozum prijali túto skutočnosť ako hotovú vec. A srdce? Tešilo sa, že takto budem odmenená za prácu, ktorú robím aj pre druhých.

V sobotu po obede sme sa vybrali na túru na Pustevny nad obcou Trojanovice. Tam sme išli po vlastných a späť lanovkou.

Ako dieťa som pred päťdesiatimi rokmi sedela takto na lanovke s mojim otcom a to v Špindlerovom Mlýne. Bol to zážitok. Zdravili sme ľudí na opačnej strane lanovky a kričali na pozdrav.

Slávka Ramsová sedela spolu so mnou na sedačke a urobila som so Slávkou krátky rozhovor o jej práci a službe, ktorú ponúka. Tu je rozhovor so Slávkou Ramsovou.

Vracali sme sa cestou od lanovky na hotel a prechádzali sme lanovým centrom. Mnohé baby plné emócií a nových energií nabrali odvahu a rozhodli sa na zoskok lanom z výšky 13 metrov, čo je  výška päť poschodového domu. Vyliezť je jedna vec a čo to robí s vami, keď ste už hore? Pozrite si krátke video .

Domov sme sa vracali po troch dňoch. Pocity, objímanie, plač radosti a úsmev sa striedali ako aprílové počasie.

Mnohí z nás prišli s otázkami, ktoré chceli riešiť v rámci svojho podnikania. Odpovede na dané otázky sa dostavili samé pri našich rozhovoroch a debatách.

Na konci sa spontánne vymyslelo stretnutie plážovníkov a to na našej pláži na Bali.

Radi cestujete a spoznávate krásy Slovenska?

Stiahnite si Zdarma e-knihu

Spoznajte 3 miesta v najvýchodnejšom cípe Slovenska

Malý turistický sprievodca  lokalitou „RUSNÁKY“. Chodím tu relaxovať, oddychovať a inšpirovať sa pre svoju tvorbu. Spoznajte východ východu, spoznajte miesta, kde „ZAČÍNA NAŠE SLOVENSKO.

hardcoverjacket_747x1076 (1)

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Zásady zpracovánia osobných údajov