Došli sme na vrchol…

Jeseň je na vrchole, listy na stromoch sa zafarbujú a postupne opadávajú. Deň sa kráti a vonku je skoro tma.  Už po štvrtýkrát sa koná začiatkom októbra Medzinárodný týždeň nosenia detí v šatkách a v ergonosičoch.

Tento týždeň nosenia začal v nedeľu, prebiehal v 52 mestách na Slovensku a skončil v sobotu a to vyvrcholením celoslovenského pochodu v Tatrách, ktorý sme nazvali Tatranské nosenie 2016.

spolocna-fotka

Čo je to nosenie, ako sa nosí, v čom sa nosí a ako sa cíti dieťatko alebo mamička? Odpovede na tieto otázky som dostala od Danky Medvecovej, ktorá je laktačnou poradkyňou, poradkyňou nosenia a tiež organizátorkou pochodu pre mestá Michalovce a Humenné. Celý rozhovor a pochod v Michalovciach si pozrite vo videu.

V sobotu 8.10.2016 sa stretli rodičia, starí rodičia a deti od 8 týždňov v hoteli Morava v Tatranskej Lomnici, kde sme zavŕšili Medzinárodný pochod nosenia detí v šatkách a v ergonosičoch.

Celý týždeň bolo nepriaznivé počasie, dokonca v Tatrách napadol prvý sneh. Organizátori sa riadne potrápili s výberom trasy. Počasie sa nakoniec umúdrilo a vykukli aj slnečné lúče. Ej, bolo to radosti. Vybrali sme sa s úsmevom na trasu od hotela Morava smerom na prvú stanicu lanoviek zvanú START. Bola to trasa s 300 metrovým prevýšením a s krásnym pohľadom na Gerlachovský a Lomnický štít.

Po návrate z vrcholu trasy sme išli i do cukrárne BOBČO, ktorej majiteľka je veľkou zberateľkou RETRO bábik. V cukrárni sme si dali sladké potešenie s kávičkou.

Po návrate do hotela Morava sme pokračovali v našom programe. Vylosovali sme celoslovenskú súťaž a tiež Tatranskú tombolu.

Program oživilo tancovanie v Zumbucce s Ankou Kalis.

Zaujímavé momentky vám prinášam vo videu. Program pokračoval prednáškou s členom horskej služby a horským nosičom pánom Šlosárom. Premietal nám zaujímavé informácie o Vysokých Tatrách a vymieňali sme si navzájom skúsenosti o nosení….

prednaska

Hotel Morava vydržal otrasmi detského behu, skákaniu, plaču a detského džavotu.

Ďakujeme vedeniu a personálu hotela Morava za vynikajúcu spoluprácu a pochopenie pri realizácie tejto zaujímavej a môžem povedať i atraktívnej akcií.

Tešíme sa na tatranský pochod aj na budúci rok.

 

Radi cestujete a spoznávate krásy Slovenska? Stiahnite si e-knihu ZDARMA 

Spoznajte 3 miesta v najvýchodnejšom cípe Slovenska.

hardcoverjacket_747x1076 (1)

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Zásady zpracovánia osobných údajov