Viete sa prekonať? Lenivosť ako nástroj výhovoriek

Bačkovská dolina

Lenivosť je vlastnosť mnohých ľudí a súčasne i ich veľká kamarátka. Koľkokrát sa vám stalo, že sa vám nič nechce robiť, ležíte na gaučí alebo sa len tak povaľujete… Hľadáte výhovorky, len aby ste sa nemuseli zdvihnúť a niečo spraviť.

Je to všetko v našich hlavách.

Stačí tak málo, nájsť silu prekonať sa a začať to realizovať ako pravidelnosť. Skúste! Zavolajte kamoške a choďte si pozrieť miesta, ktoré ste dávno nevideli. Objavujte miesta, pozorujte svoje okolie.

Dám Vám tip. Bola som v Banskej Bystrici a čakala som na kamošku, ktorá meškala. Prechádzala som sa po námestí a začala som si všímať kľučky na veľkých vrátach.

Lenivost ako nastroj vyhovoriek

Bolo to celkom zaujímavé sledovanie. Uvedomila som si, že to robil majster, ktorý svojou prácou zanechal našej generácií veľkolepú umeleckú prácu.

Príroda je pre mňa motiváciou zdvihnúť zadok a spraviť pre seba niečo. Pozorujem stromy, kvety, chodím na huby alebo len tak relaxovať a nechať starosti v lese. Zelená farba a voda majú pre mňa čarovnú moc a silu.

Na prechádzkach v prírode vznikol i zaujímavý motivačný projekt Prebuď svoje JA. Prinášam vám jedno z 28 videí na inšpiráciu a tému LENIVOSŤ.

Pravdaže aj ja si rada poleňoším. Poznám veľa ľudí, ktorí sú len doma a rozprávajú o seriáloch či telenovelách.  Ja k nim určite nepatrím a neviem o čom rozprávajú.

Mám radšej prechádzky prírodou, objavovať príležitosti k novým veciam. Tak, ako som zavolala kamoške, sedíme spolu v škole na Univerzite tretieho veku, nech dôjde na moju vernisáž. Najprv bojkotovala a vyhovárala sa. Prišla a bola unesená. Dokonca fotila a bola prekvapená, čo príjemného sme spolu zažili. Dokázala prekonať svoju lenivosť a teraz sa teší na to, čo znova vymyslím.

Zbadali ste sa v tomto článku? Urobte ZMENU!  Inšpirujte sa a nekopnite sa aj prostredníctvom motivačného online kurzu Prebuď svoje JA.

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Zásady zpracovánia osobných údajov