Prebudila v sebe nové možnosti a zmenila si život

Pod oknami počujem hlasy. Otočím sa v posteli a chce sa mi ešte spať. Rozhliadnem sa po izbe a vidím osem  postelí. Iveta a Maria už odišli domov. Poslednú noc som zostala v izbe sama.

Pozriem na mobil a je len 6:30 hod. Odtiahnem záves na okne a vidím Mariku ako sedí pred maliarskym stojanom a maľuje. Zamávam na ňu a hodím veľký úsmev. Ľahnem si ešte na chvíľu a spomínam.

Píše sa leto roku 2013 a ja sa po prvýkrát zúčastňujem plenéra organizovaného Ticce o.z. ako fotografka.  Rada fotím. Fotenie mi pomohlo vnímať detaily budou, krajiny…

Cez objektív vidím miesta a veci, ktoré si bežne človek nevšíma. Staré okenice, kovové kľučky, historické tabule…

Prešla som si do konca roka 2013 poriadnou zmenou a objavila som v sebe i skryté možnosti tvoriť a maľovať horúcim voskom. Bola to riadna zmena. Enkaustika sa stála súčasťou môjho života a i mojou profesiou.

Odvtedy pretieklo veľa vody v rieke Tisa. Plenér za plenérom som sa zúčastňovala skoro každý rok. V roku 2014 Veľké Trakany, obec v najvýchodnejšom cípe na juhu Slovenska. Tu som už vo veľkom tvorila iba enkaustikou. V roku 2015 som sa plenéra pre pracovné povinnosti nezúčastnila a v roku 2016 sme spolu s bratom boli na plenéri na motorkách.

Plavba kompou cez rieku Tisu bola pre mňa malým dobrodružstvom. Plenér sa konal v krásnom prostredí kaštieľa v obci Tuzsér v Maďarsku. Zdržali sme sa krátko. I to nám dalo dosť. Brat Peter začal maľovať v päťdesiatke a potreboval niečo konzultovať s odborníkmi.

Plenér v roku 2017 som chcela už absolvovať úplne celý. A veru podarilo sa. Konal sa v obci Tuzsér v Maďarsku. Tvorila som každú chvíľku. Učili sme deti novým technikám a som veľmi rada, že som spoznala nových ľudí, ktorí majú s mojím príbehom veľa spoločného.

Určite si teraz kladiete otázku: ,,Čo majú spoločné?”

Odpovede nájdete vo videu. Vyspovedala som účastníčky plenéra a dozvedela som sa od nich ako a kedy začali s maľovaním.

Na záver každého takéhoto stretnutia umelcov sa organizuje výstava zrealizovaných diel. Inak to nebolo i teraz. Výstavu diel si pozrite vo videu. Výstava sa konala pred kaštieľom a vo vnútri prebiehala výstava diel z depozitu Ticce o.z.

Som rada, že sa stretnem s umelcami z iných krajín, z iných miest a najmä sa naučím nové techniky a získam nové informácie.

Plenéry organizuje občianske združenie Ticce, kde súčasným predsedom je Ladislav Fazekaš. Čo znamená názov Ticce, ako dlho o.z. trvá a čo je jeho poslaním sa dozviete v odpovedí predsedu Ticce. Odpovede sú vo videu.

,,NESNÍVAJTE SVOJ ŽIVOT, ŽITE SVOJE SNY!”

Chcete urobiť ZMENU a potrebujete Návod ako? Inšpiratívny a motivačný online kurz PREBUĎ SVOJE JA vám môže pomôcť prebudiť svoje JA a tak prijať ZMENU jednoducho a ľahko.

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Zásady zpracovánia osobných údajov