Ako vznikol projekt Žena 50plus?

Do nového roku si mnohí dávajú nové predsavzatia a potom to ostane len tak ležať. Už po mnohé roky si nedávam predsavzatia. Prešla som obdobím, ktoré môžem nazvať OBDOBÍM ZRENIA. Zaujímavé, čo? Som žena vo veku 50plus a nazývam to, obdobím zrenia. Áno, je to správne.

Dva roky som sa hľadala a hľadala. Rok 2015 bol pre mňa zlomovým rokom. Pustila som sa do projektu zameraný na výtvarnú techniku enkaustika – maľba horúcim voskom. Sedela som celé hodiny pred kamerou a notebookom, natáčala som a písala.

Učila som sa a dávala do hromady online kurzye-knihy zamerané na enkaustiku. Organizovala kurzy enkaustiky a zúčastnila som sa na výstavách, kde som sa stretávala so ženami v mojom veku.

20150717_111841

Žienky tvorili obrazy horúcim voskom a „závideli“, že tvorím. Pri maľovaní sa mnohé aj rozhovorili o svojom živote a skoro každá z nich vo mne videla iba silnú osobnosť. Ani netušili, čo všetko som si musela počas dvoch rokov hľadania prejsť a čo mi to spôsobilo. Bolo to obdobie temna.

Rok ubehol a ja som so svojou prácou s online kurzami a e-knihami o enkaustike spokojná.

No, myšlienka na ženy z kurzov mi nedala pokoj a premýšľala som, ako ich inšpirovať a pomôcť.

Výsledkom je tento blog – Žena 50plus. Som žena záľub. Venujem sa motorkám, veteranizmu, tvorím, organizujem kurzy a zrazy. Pri tom som žena, mama, babička, partnerka a podnikateľka.

V tomto blogu sa chcem venovať rôznym témam pre nás ženy 50plus. Témy rodina, partner, práca, zdravie, záľuby, cestovanie….
Píšte mi, čo všetko Vás zaujíma a ja sa budem snažiť k danej téme nájsť tú najlepšiu odpoveď.

Nesnívajte svoj život, žite svoje sny!

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk
Komentáre
  1. Zuzana Potančoková píše:

    Ja nie som kamarátka s facebokom, tak píšem komentár takto. Stiahla som si „Milujem Rusnáky a je to úžasné videjko. Podmaz piesňou ani si neviem predstaviť iný, krása. Ja východ nepoznám, hoci tu žijem vyše 40 rokov, ale tento rok sme si dali s manželom záväzok, že sa tam vyberieme. Nádhera jani, pokračuj v tom, držím ti palce. Zuzka

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Zásady zpracovánia osobných údajov