ZAČÍNAME... s cestovaním po lokalite Rusnáky

2. miesto MINIGALÉRIA DREVENÝCH KOSTOLÍKOV

Posledné nadýchnutie a vydýchnutie pri nádrži Starina máme za sebou. Pokračujeme do obce Ulič. Opúšťame

brehy nádrže Starina. Vľavo, na jej konci, vidno malý kostolík. Je to jediná stavba z dnes už zaniknutej obce Dara. Zídeme dolu z kopca, prejdeme dvomi obcami – Príslop a Kolbasov a prichádzame do obce Ulič.

Minigalériu, na ktorú sa ideme pozrieť, sa pôvodne nachádzal na mieste pred obecným úradom.

         

V dnešnej dobe je minigaléria presťahovaná do historického parku v centre obce Ulič. Galériu tvoria miniatúrne repliky drevených kostolíkov, ktoré už zanikli alebo boli prenesené do múzeí, prípadne ešte stoja na svojom pôvodnom mieste.

Miniatúry týchto chrámov sú vyrobené z tvrdého dubového dreva, mäkkej borovice a z lisovaných materiálov v mierke 1:10. Vytvorili ich umelci v miestnej chránenej dielni.

V obci Ulič je však viacero zaujímavých miest, nielen spomínaná minigaléria  – napr. Brána do Polonín, vojenský cintorín z I. svetovej vojny a iné.

Bola som tu napríklad prezentovať aj enkaustiku – maľbu horúcim voskom. Do tohto workshopu sa zapojili mnohí, tvorili prevažne deti a ženy. Nakoniec si vytvorili svoj vlastný obraz, ktorý bol následne obci venovaný.


 Pozrite si video Minigalérie drevených kostolíkov v obci Ulič.

Poďme však ďalej. Čaká na nás posledná zastávka nášho výletu – ideme do Novej Sedlice.

Dovidenia obec Ulič.

Štartujeme motorku a pokračujeme v ceste. Prechádzame obcami Ulič, Krivé, Zboj a pred nami stojí Nová Sedlica. Posledná a zároveň najvýchodnejšia obec na Slovensku.

Už zajtra sa pozriete na tretie miesto a čaká vás NOVÁ SEDLICA

 

Spoznajte 3 miesta v najvýchodnejšom cípe Slovenska

HOBBY JE IN

STARINA

NOVÁ SEDLICA

1.Dajte nám LIKE

2. Zdieľajte na FB

3. Pridajte sa do skupiny žena50+

Napíšte mi, ako sa vám to páčilo.

Napísali o lokalite Rusnaky

Dobrý deň, ďakujem že ste na mňa nezabudli. Je to super, že ľudia ako Vy, ktorí tu nebývajú sa vedia nadchnúť a opísať to, čo mi máme pred nosom každý deň a vnímame to ako všednú realitu. Tak si uvedomíme, že je tu naozaj krásne aj keď možno ťažšie žiť. Ale to už každý má svoj vlastný životný príbeh... Ďakujem, že ste nás pomenovali ako oblasť Rusnákov, lebo teraz sa preferuje skôr slovo "rusínky, Rusíni....". Tak Vám prajem vždy príjemný návrat k nám. S pozdravom Martinka.
Martinka učitelka na ZS