Ako vytvoriť obraz bez akýchkoľvek umeleckých schopnosti a vedomosti?

Pripravila som pre Vás

Online kurz ENKAUSTIKA - TVORÍME HORÚCIM VOSKOM

 zoznámte sa s Enkaustikou a začnite tvoriť prvé obrazy horúcim voskom

Cítite, že práca, ktorú robíte Vás vyčerpáva? Poznám to! Vtedy viem, že je potrebné sa zastaviť a urobiť niečo pre seba. Idem do ateliéru, roztavím vosky a tvorím.

Pri tvorení horúcim voskom mi vznikajú pod rukami nádherné a najmä farebné obrazy. Napätie a stres sa uvoľňujú a vyprchávajú a ja sa po krátkom čase usmievam.

Predtým, som  si ani neuvedomovala, že enkaustika čiže tvorenie horúcim voskom bude mať veľmi dôležitú úlohu v mojom živote a že môže takto napomôcť ako oddych a relax.

Čo získate pri tvorení horúcim voskom?

 

 Nájdete v sebe umelecké schopnosti, tvoríte, naučíte sa predstavivosti, vzdelávate sa, učíte sa farebnosti, svojou tvorbou vyjadrujete svoj stav a emócie, tým si pomáhate a prekonávate každodenné problémy v živote, relaxujete a oddychujete.

Prečo by ste mali veríť práve mne?

Sama sa učím a rada experimentujem. Učím sa u školiteliek enkaustiky, kde som získala aj certifikát lektorky enkaustiky. Sledujem ľudí v rôznych skupinách, kde prezentujú svoje obrazy tvorené horúcim voskom. Diela sú krásne i farebné.  Je potrebné sa posunúť a nájsť svoj vlastný rukopis v tvorení.

Maľujem a tvorím s nadšením, s radosťou, s láskou a najmä farebne. Vediem tvorivé kurzy zamerané na výtvarnú techniku maľba horúcim voskom. Vo svete túto výtvarnú techniku poznáme pod názvom Enkaustika.

Toto slovíčko mi zmenilo život a ja som našla novú šťastnú cestu v zrelom veku.

V období, keď som sa intenzívnejšie začala venovať enkaustike a pracovala som viac s farbami, tak som si všímala ich vplyv na moje nálady a momentálne stavy konania.

Vy sa rozhodnite a ja Vás to naučím.

Enkaustika je jednoduché a hravé tvorenie horúcim voskom pre malých i veľkých.

Som Jana Bakičová

Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať  svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať  si tak zdravie a každodenný život.

Mám rada nadšených ľudí, keď sa im podarí namaľovať alebo vytvoriť niečo, o čom boli presvedčení, že to nikdy nezvládnu.

Prečo to všetko robím?

Praktické kurzy tvorenia horúcim voskom sa uskutočňujú v ateliéri v obci Dargov na východe Slovenska. Mnohí mi píšete, že máte o tieto kurzy záujem, je tu však časový alebo vzdialenostný dôvod, ktorý vám zabraňuje sa zúčastniť kurzov.

Sadla som si do môjho veľkého kresla a premýšľala. Doviedlo ma to k myšlienke vytvoriť pre vás online kurz, kde vám ukážem pomocou videí jednotlivé postupy a techniky, kde sa naučite tejto hravej a tvorivej výtvarnej technike.

A je hotovo!

Dala som do toho to najlepšie, skúsenosti, vedomosti, prekonala som sama seba a vytvorila tento online kurz. Množstvo modulov a jednotlivé lekcie či bonusy tohoto online kurzu sú výsledkom mojej tvrdej práce, ktorú som dávala do hromady niekoľko mesiacov .

Vážim si svoju prácu po vytvorení tohoto online kurzu ešte viac.  To nie sú len vedomosti o enkaustike, je tu veľa videí, ktoré sa museli najprv natočiť, zostrihať a všetko čo súvisí s videami. A keď som si predstavila, že má čaká množstvo práce s aplikáciou na web, až vtedy sa mi zatočila hlava.

Čo obsahuje online kurz Enkaustika-tvoríme horúcim voskom

1.Cudzie slovo Enkaustika

Enkaustika je stará antická technika maľovania horúcim voskom. Je to jednoduchá a nevšedná technika maľovania. Veľmi ľahko sa pri nej dá zabudnúť na starosti a povinnosti všedného dňa. Obľúbi si ju každý, kto ju po prvý raz skúsi. Aj Vy, budete iste nadšený z toho, čo všetko touto technikou vytvoríte.

2.Základné pomôcky

Začíname. K maľbe horúcim voskom potrebujete pomôcky, s ktorými budete tvoriť. Jednotlivé pomôcky si postupne opíšeme a vysvetlíme. Na začiatok môžete začať aj s alternatívou, ktorú nájdete dole v texte. Tak poďme na to.

3.Príprava pracovnej časti

Príprava pracovnej časti pri tvorení s horúcim voskom je veľmi DÔLEŽITÁ. Aj mne sa stalo, že som vosk mala na plyšovom koberci či na nohaviciach. Preto je potrebné si pracovnú plochu poriadne prichystať.

4.Základné techniky a postupy

Na svojich kurzoch jednotlivé postupy ukazujem krok za krokom, no môj záujem je dostať informácie o enkaustike čo najbližšie ku všetkým, ktorí chcú túto techniku skúsiť.

V tomto module je 10 lekcií, kde sú ukázané postupy zvládnutia enkaustickej žehličky, voskov a pokladu pre tvorbu.

5.Ohrievacia doska

Enkaustickú žehličku môžete použiť aj ako ohrievaciu dosku. Stačí žehličku správne zložiť a môžeme roztápať vosky priamo na kovovej časti...

6.Dokončenie obrazu

Namaľovaný obrázok dokončime jednoduchým spôsobom a tak dosiahneme konečný efekt svojho tvorenia.

Mám pre vás ešte jedno PREKVAPKO. Odmenou pre tvorcu je vystavovať svoje dielo a potešiť aj iných vytvorenými dielami.

Cena online kurzu Enkaustika - tvoríme horúcim voskom  je 23,- eur s DPH.

MOŽNO SI TERAZ HOVORÍTE:

 NEVIEM MAĽOVAŤ!

To nevadí! Enkaustika je jednoduché a hravé tvorenie, kde  nie sú potrebné akékoľvek umelecké vedomosti a schopnosti. Základom sú abstraktné kresby.

NEMÁM ČAS! JE TO SKÔR PRE DETI AKO PRE DOSPELÁKOV.

Tu Vám budem oponovať! Je to pre všetkých, ktorí sa chcú niečomu novému naučiť.  Práve pri tvorení a maľovaní si tvoríte rôzne farebné kombinácie, ktoré vás vedú k úsmevu a potešeniu toho, čo ste vytvorili. Tvorením si odbúravate stres, napätie a postupne cítite uvoľnenie. Precvičíme si pamäť a získate nové skúsenosti.

A CENA?

V období, keď som ešte fajčila, na cigarety som minula denne 5,- EUR, takže tento online kurz by som "prefajčila" za 12 dní. Rozhodla som sa ušetrené peniaze investovať do seba iným spôsobom.

Za tieto peniaze som postavila tento web, aby som VÁM mohla odovzdať to najlepšie zo seba. Riadim sa starým známym , že najlepšia investícia ktorá sa vždy niekoľkonásobne vráti, je investícia do seba samého. Tak skúste myslieť aj VY na seba a spraviť malú investíciu, ktorá VÁM prinesie veľký a dlhodobý efekt.

Je to pre mňa dostatočné vysvetlenie.

Čo hovoria na online kurz iní?

ENKAUSTIKA cudzie slovo,povedala som si, keď som ho po prvýkrát počula, ale zároveň mi znelo veľmi zaujímavo až kreatívne, preto som začala hľadať po internete.o čo vlastne ide. Vyhľadávač mi ukázal eBook Janky Bakičovej. Enkaustika-maľba horúcim voskom a Maľované pozdravy.Jednoduchým a prehľadným spôsobom sa tu vysvetľuje podstata tejto zaujímavej techniky .Názorné ukážky vo videách sú ako malý kurz a mne osobne dopomohli cítiť sa a tvoriť AKO UMELEC. Túto techniku chcem vyskúšať aj ako terapiu a relax s mojou mamou, ktorá má alzheimerovú chorobu a eBook odporúčam všetkým, ktorí chcú začať niečo nové, nepoznané, kreatívne a zároveň sa cítiť šťastne.
Dagmar Virčíková majsterka odbornej výchovy
Potěšte své přátele, rodinu i sami sebe. Čím? Originálními vánočními pohlednicemi vytvořenými technikou horkého vosku, kterou popisuje a zároveň ukazuje na fotografiích a videích své nové e-knihy její autorka Jana Bakičová. Krok za krokem se prostřednictvím této e-knihy dozvíte a zároveň naučíte jedinečnou výtvarnou techniku zvanou enkaustika založenou na malbě obrázků horkými vosky nanášenými žehličkou, ať už obyčejnou, kterou máte běžně doma, nebo takzvanou enkaustickou žehličkou určenou speciálně pro tuto výtvarnou techniku. Za pomoci e-knihy to zvládne každý ve věku od 3 do 100 let a výše, protože její autorka přesně a názorně popisuje a hlavně předvádí, jak si v jednotlivých etapách práce počínat – od nanášení vosku na žehličku až po konečné dotvoření kompletního přání. Pokud si netradiční vánoční přání podle nové e-knihy J. Bakičové vytvoříte a v době letošního Adventu rozešlete, nejen že jimi příjemně překvapíte a potěšíte své blízké, ale také sami při jejich tvorbě zažijete radost a uspokojení, o kterém tak zasvěceně a upřímně píše sama autorka .
Mgr.Helena Bieliková učitelka

Chcete začať maľovať horúcim voskom a nemáte umelecké schopností?

NEVADÍ!

Vstúpte do online kurzu TVORÍME HORÚCIM VOSKOM a ja Vás to naučím

Teraz kliknite na tlačítko  ÁNO, CHCEM...  lebo už teraz chcem objavovať svet farieb, tvoriť, relaxovať a oddychovať.

Zaplatíte kartou, internet bankingom alebo bankovým prevodom. Prístupové heslá  dostanete hneď, ako sa platba objaví na našom účte.Pri platbe kartou a bankingom je to OKAMŽITE. Bankový prevod trvá zvyčajne 1-2 dni.

 

Prajem Vám príjemné tvorenie, relaxovanie a oddychovanie pri maľbe horúcim voskom.

 Jana Bakičová, certifikovaná lektorka enkaustiky